واحدهای حقوقی دستگاه‌های دولتی ساماندهی می‌شوند

تکدی گری چیست، مجازات تکدی گری
سپتامبر 20, 2021
وکیلی که قصد خودکشی داشت !
سپتامبر 23, 2021

واحدهای حقوقی دستگاه‌های دولتی ساماندهی می‌شوند

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از توافق این سازمان با دولت برای تشکیل کارگروه مشترک برای ساماندهی واحدهای حقوقی دستگاه‌های دولتی خبر داد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ در جلسه شورای عالی قوه قضائیه که امروز با حضور رئیس و مدیران ارشد دستگاه قضایی برگزار شد، حجت‌الاسلام محمد مصدق، معاون اول قوه قضائیه در رابطه با دستور رئیس دستگاه قضا در روز ۲۱ تیر امسال پیرامون موضوع «احصاء نمایندگی‌های قوه قضائیه در بخش‌های مختلف، بررسی عملکرد آنها و همچنین ارائه راهکار برای اثربخشی این نمایندگی‌ها» گزارشی ارائه داد که در این زمینه بحث و بررسی صورت گرفت و رئیس قوه قضائیه هم دستوراتی را در این خصوص صادر کرد.

در ادامه جلسه شورای عالی قوه قضائیه، حجت‌الاسلام درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به شناسایی آسیب‌های دستگاه‌های اجرایی از سوی این سازمان، از برگزاری جلساتی با معاون اول و معاون حقوقی دولت پیرامون بررسی این آسیب‌ها و ارائه پیشنهادات و راهکارهایی برای رفع آنها خبر داد و گفت: بخش قابل توجهی از پرونده‌های تشکیل شده در مراجع قضایی، ناشی از همین آسیب‌هایی است که از سوی سازمان بازرسی احصاء شده که بخشی از آنها نیاز به اصلاح قانون هم ندارند و صرفا به اشکالات موجود در ساختار برخی دستگاه‌ها مربوط می‌شوند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور به عنوان نمونه به وضعیت نامناسب واحدهای حقوقی برخی از دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و در همین زمینه از توافق سازمان بازرسی با دولت برای تشکیل یک کارگروه مشترک جهت ساماندهی واحدهای حقوقی دستگاه‌های دولتی خبر داد.

درویشیان با اشاره به آماده شدن گزارش‌های آسیب‌شناسی تفکیکی هر وزارتخانه از سوی سازمان بازرسی کل کشور، عنوان کرد: این گزارش‌ها از این هفته به وزرای مربوطه تقدیم می‌شوند.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه در واکنش به این سخنان رئیس سازمان بازرسی کل کشور، بر پیگیری جدی گزارش‌های مربوط به آسیب‌‎های دستگاه‌های اجرایی تا دستیابی به نتیجه نهایی از سوی سازمان بازرسی کل کشور تأکید کرد.

در ادامه درویشیان با اشاره به برخی تخلفات انجام شده از سوی شرکت‌های هواپیمایی در خصوص قیمت بلیت‌های پرواز به عراق برای زوار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین گفت: در این زمینه با پیگیری‌هایی که سازمان بازرسی کل کشور انجام داد، آیین‌نامه‌ای وضع و قیمت بلیت متناسب شد و مقرر شد که اگر شرکت‌های هواپیمایی در این خصوص مرتکب تخلفی شوند برخورد جدی با آنها صورت بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *